Przejdź do treści

Zarząd

Andrzej Filip Wojciechowski Prezes Zarządu

Pan Andrzej Filip Wojciechowski to doświadczony menedżer szczebla zarządowego. Główny profil to budowa strategii, planowanie i przeprowadzanie zmiany w firmach – zarówno wynikającej z konieczności restrukturyzacji jak i podyktowanej chęcią rozwoju. Kierował podmiotami o dużej skali w firmach obejmujących swoim zasięgiem głównie Europę. Specjalizuje się budowaniu strategii oraz ich implementacji zarówno w wymiarze rozwoju przychodów jak i optymalizacji kosztów. Główny motyw jaki przyświeca jego pracy to kreowanie wartości firmy przy jednoczesnym poszanowaniu interesariuszy. Jego dorobek obejmuje pracę dla prywatnych właścicieli jak i spółek skarbu państwa. W latach 2016-2017 był prezesem Grupy Black Red White, wcześniej w latach 2012-2015 – pracował w Grupie PKP na stanowisku dyrektor zarządzający ds. strategii PKP SA, później wiceprezes ds. restrukturyzacji PKP PLK a następnie prezes zarządu PKP PLK. Przed pracą na kolei był w latach 2009-2012 dyrektorem zarządzającym ds. sprzedaży PKO TFI.

Od 11 grudnia 2017 Prezes Zarządu PROTEKTOR S.A., od 27 marca 2018 Członek Zarządu Inform Brill GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy; jednostka zależna Emitenta).

 

Sławomir Baniak Członek Zarządu ds. finansowych

Pan Sławomir Baniak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Finanse i Rachunkowość. Posiada doświadczenie w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji modeli biznesowych spółek kapitałowych. Karierę zawodową rozpoczynał jako analityk akcji w PKO TFI S.A., gdzie zajmował się analizami portfela spółek technologicznych. Od 2012 – 2015 Dyrektor Departamentu Analiz Polskich Kolei Państwowych, gdzie odpowiadał między innymi za nadzór ekonomiczny nad spółkami Grupy PKP, wdrożenie szeregu projektów restrukturyzacyjnych w obszarze finansów i sprzedaży oraz prywatyzację spółek zależnych. Od 2015 – 2016 Dyrektor Zarządzający pionem Prywatyzacji i Nadzoru Właścicielskiego Grupy PKP oraz członek Rad Nadzorczych PKP CARGO SA i PKP LHS Sp. z o.o. W tym okresie pełnił również rolę Przewodniczącego Społecznego Zespołu Doradców przy Ministrze Infrastruktury i Rozwoju, w którym odpowiadał za przygotowanie strategii realizacji kluczowych projektów infrastrukturalnych. Od 2016 roku zatrudniony na stanowisku Managera Inwestycyjnego w butiku inwestycyjnym Luma Investment S.A., gdzie współtworzył zespół nadzoru korporacyjnego, w tym kontrolingu, oraz brał aktywny udział w przygotowaniu strategii inwestycyjnej funduszu. Uczestniczył w szeregu procesów zakończonych sukcesem, których celem była poprawa wyników ekonomicznych i operacyjnych firm produkcyjnych i handlowych.

Od 27 czerwca 2018 Członek Zarządu ds. finansowych Protektor S.A.

 

Barbara Lehnert-Bauckhage Członek Zarządu ds. handlowych

Pani Barbara Lehnert – Bauckhage ukończyła Otto-Hahn-Realschule w Dortmund oraz Commercial Education Hoesch Handel AG w Dortmund. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży obuwniczej, pracując jako niezależny konsultant ds. Marketingu i sprzedaży przez 12 lat (1992 – 2004). Od 2004 do 2016 r. pracowała jako Dyrektor Zarządzający niemieckiej firmy Otter Schutz GmbH, a od 2012 do 2017 r. równolegle jako Regionalny Dyrektor Generalny produktu obuwia EMEA dla Honeywell.

Od dnia 1 lutego 2018 r. pełni funkcję członka zarządu spółki ABEBA Spezialschuh-Ausstatter GmbH z siedzibą w St. Ingbert, wpisanej do rejestru handlowego sądu Amtsgericht Saarbrücken pod nr HRB 32581 (spółka ABEBA jest spółką zależną od Emitenta).

Od 4 października 2018 Członek Zarządu ds. handlowych Protektor S.A.