Przejdź do treści

Spółka

Nazwa Protektor
Nazwa skrócona PRT
Rynek notowań główny
Sektor branżowy przemysł lekki
Segment 5 plus
Indeksy, w skład których wchodzą akcje spółki WIG-Plus, WIG-Poland, InvestorMS, WIG
Prezes Zarządu Andrzej Filip Wojciechowski
Adres ul. Vetterów 24A-24B, 20-277 Lublin

O nas

Protektor S.A. to czołowy polski producent obuwia specjalistycznego z międzynarodowymi ambicjami. Specjalizujemy się w produkcji oraz dystrybucji obuwia ochronnego, roboczego oraz militarnego. Nasze produkty są skierowane między innymi dla służb mundurowych takich jak policja, straż pożarna, czy wojsko, ale także dla służby zdrowia oraz zawodów podwyższonego ryzyka, docierając do klientów na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

To co wyróżnia naszą grupę na tle konkurencji to doświadczenie wynikające z ponad 70 lat działalności na rynku produkcji specjalistycznego obuwia oraz zdywersyfikowane portfolio produktów obejmujące:

  • obuwie bezpieczne – dostępne pod markami PROTEKTOR oraz ABEBA, które jest stosowane do ochrony przed kilkoma rodzajami zagrożeń jednocześnie tj. urazy mechaniczne, urazy chemiczne, wilgoć, oparzenia oraz inne szkodliwe działania temperatury.
  • obuwie zawodowe – dostępne pod markami PROTEKTOR oraz ABEBA, produkowane w szerokim asortymencie i stosowane do codziennego użytkowania w miejscu pracy w celu ochrony stóp przed urazami. Obuwie tego rodzaju jest lekkie, elastyczne, trwałe oraz wykonane z dobrej jakości materiałów, aby nie uległo przedwczesnemu zniszczeniu podczas użytkowania. Zaprojektowane i wykonane zostało przy uwzględnieniu anatomicznej budowy stóp i pełnionych przez nie funkcji, co gwarantuje stabilne chodzenie, prawidłowe przenoszenie ciężaru ciała oraz optymalne dostosowanie do rodzaju wykonywanej pracy,
  • obuwie ciężkie – strażackie – dostępne pod marką PROTEKTOR, przydatne do ratowniczych akcji gaśniczych, gaszenia ognia, działań zabezpieczających w budynkach, zamkniętych pomieszczeniach, pojazdach, na statkach lub podobnych środkach uczestniczących w pożarze lub sytuacji nagłego zagrożenia.
  • obuwie ciężkie – militarne – dostępne pod marką PROTEKTOR, produkowane dla wojska, policji, innych specjalnych służb mundurowych oraz firm ochroniarskich i hobbystów. Przy tego rodzaju obuwiu, z uwagi na konieczność spełnienia ściśle określonych wymagań, warunkiem koniecznym jest odpowiednie dobranie parametrów jakościowych i technologicznych komponentów (np. podeszwy, skóry) które podlegają osobnej certyfikacji.

Nasze obuwie produkowane jest w 3 nowoczesnych zakładach produkcyjnych z czego jeden zlokalizowany jest w Polsce, a 2 w Mołdawii.